Čoraz viac ľudí sa zamýšľa nad osudom našej planéty, ktorú dennodenne zahlcujeme tonami odpadu. Nemalé percento z toho tvorí aj obnosené, nepotrebné šatstvo, ktoré veľmi rýchlo a bez námahy vymeníme za nové.

To staré však nemusíme hneď zahadzovať, dajú sa z neho totiž vyrobiť skvelé kúsky, ktoré nám môžu ešte dlho slúžiť. Čo všetko a ako na to?

Zo starého svetra šál i obliečky na vankúš

Povaľuje sa vám doma starý sveter, ktorý si už asi nikdy neoblečiete? Do charity ho nosiť nechcete, len tak vyhodiť vám ho je ale ľúto. Tak to nerobte a namiesto toho zapojte trochu fantázie aj šikovné ručičky a vyrobte si z neho niečo iné!

Návodov, ako si zo zdanlivo nepotrebného svetra možno rýchlo a jednoducho zhotoviť trebárs jedinečné doplnky do domácnosti, originálnu kabelku, mäkučkú deku aj teplé papuče a rukavice, je na internete dostupných požehnane, stačí sa inšpirovať a vlastnoručne si vyčarovať krásne vecičky. Radosť bude dvojnásobná, nielenže vytvoríte niečo vlastnými rukami, ale zároveň zrecyklujete starý odev, namiesto toho, aby ste ho len niekam pohodlne zahodili.

Čo všetko z vašej skrine môžete recyklovať?

Ak aj vy patríte medzi ženy, ktoré vášnivo rady nakupujú, istotne z času na čas riešite problém, čo s nahromadeným šatstvom. Vyhodiť, alebo radšej zužitkovať nejako inak? Staré oblečenie má však mnoho využití, a tak, keď už nechcete to staré tričko, čo tak pokúsiť sa ho premeniť na letnú tašku? Zo svetra môžete mať zasa skvelú hrejivú čiapku a vynosené legíny sa bez väčšej námahy premenia na štýlový top.

Aj pánske slipy možno transformovať, a to na nič iné, ako na dámsku športovú podprsenku.

Skrátka, skúsme staré šatstvo o čosi viac recyklovať, urobíme tým veľkú službu sebe i všetkým ostatným.