Kárované košele, džínsy s vysokým pásom a zvonové nohavice hlásia návrat. A nemusíte byť ani vyznávačom hipsterskej módy, aby ste ich nosili. Stačí sledovať trendy a štýlové návraty legendárnych kúskov.

Vintage móda

Už nemusíte ľutovať, že ste sa nenarodili o niekoľko dekád skôr. Čo na tom, že ste na vlastnej koži nezažili obdobie hippies, ani bláznivé osemdesiate roky? Súčasná móda totiž dovoľuje takmer všetko, bez výhrad a bez hanby, naviac prináša mnoho zabudnutého, čo je zasa trendy. Vintage móda je tu, so všetkou parádou, leskom a nostalgiou čias minulých.

Tak trochu hipsterský štýl

Kto chce zaujať a tiež byť maximálne trendový, rozhodne sa nebráni ničomu starému. A to nielen na pohľad, ozajstný hipster totiž recykluje aj oblečenie, možno preto vyzerá tak autenticky. Pravdaže, nik vám nebráni nakúpiť značkové kúsky, čo sa na retro iba hrajú, ale rovnako tak môžete zablúdiť do second handov a pohľadať reálne vintage kúsky, aké na ulici len tak nezazriete. Prípadne nakuknite do skrine rodičov, možno aj tam natrafíte na zvonové nohavice či kvetované blúzky, ktoré skvelo doladíte k súčasnejšiemu oblečeniu.

Tričká s potlačou ako znak štýlu

Tričká s originálnou potlačou, často v retro dizajne, s obľúbenými hviezdami čias minulých, kreslenými motívmi i rôznymi nápismi sú stále jednotkou. Keďže zvýraznia aj ten najobyčajnejší outfit bez zbytočnej námahy, nemali by chýbať ani vo vašej skrini.

Kto chce byť hipster telom i tričkom, základná rada znie: čím staršie, tým pravdivejšie.

Doplnky k vintage outfitu

A čo by to bol za vintage štýl, ak by chýbali doplnky s retro nádychom? Kvetinová čelenka aj šatky s romantickými vzormi, to je presne to, čo potrebuje každá milovníčka súčasných trendov. A kabelka, ideálne vzorovaná, tá musí byť. K zvonovým nohaviciam s vysokým pásom alebo áčkovej sukni je priam ako stvorená.