Na pláž, okolo krku, do vlasov… Variácií, ako si možno uviazať obľúbenú šatku, je nespočetne veľa. Stačí len ovládať niekoľko základných spôsobov viazania šatky.

Ako ju najradšej nosíte vy?

Šatka – štýlový doplnok každej ženy

Ani celebrity z Hollywoodu nedajú dopustiť na trendy šatky. Obľúbené sú šatky hodvábne aj handmade šatky s originálnymi vzormi, len tak prehodené cez plecia, alebo uviazané do chvostu ako skvelá ozdoba. A keďže páčiť sa nechcú len slávne dámy, je najvyšší čas naučiť sa zopár jednoduchých trikov, ako nosiť obľúbenú šatku trochu inak a ešte štýlovejšie.

Spôsoby uväzovania šatiek

Klasickým spôsobom, ako nosiť šatku, je tzv. slučka. Je to celkom prosté, iba sa preloží tak, aby vznikol trojuholník a následne sa šatka zroluje. Stačí obtočiť okolo krku, prípadne, ak ide o dlhšiu šatku, dá sa ešte preložiť na polovicu a okolo krku si ju upevníte prestrčením dvoch voľných koncov cez uzavretú časť.

Bandana, to je ďalší štýl uväzovania šatiek. Najlepšie štvorcová šatka sa preloží na trojuholníky a uviaže sa jedným koncom smerujúcim medzi prsia. Zvyšné dve strany sa preložia za krkom a otočia dopredu.

Pravdou je, že šatka nemusí byť len okolo krku, aj uviazaná na kabelke dokáže zaujať a osviežiť celý váš vzhľad. Dôležité je už len správne odhadnúť kombinácie materiálov a štýlov.

Ďalšie skvelé možnosti, ako využiť šatku

Šatka skvelo poslúži aj ako náramok, ozdoba do vlasov či opasok. Obzvlášť tenšie šatky môžeme nosiť namiesto náramku. Alebo šatka ako opasok? Každú úzku šatku hravo vymeníte za opasok, postačí prevliecť ju cez pútka a naboku nohavíc zviazať. Čím výraznejšia, tým štýlovejšia, nezabudnite.